Fenntarthatóság hete

Mernyei Szabadi Gábor Általános Iskola felső tagozat

2021. 04.19-2021.04.25-i héten iskolánk felső tagozatában online feladatok megoldásával tartottuk meg a Fenntarthatósági témahetet.

A feladatok nagy részét a tantárgyakhoz kapcsolódóan oldották meg a gyerekek.

04.25-én az 5. osztály online matematika órán a növények fontosságához kapcsolódóan oldott meg arányossági feladatokat, a 7. osztály online magyar óra keretében a témához kapcsolódó szöveget dolgozott fel: Környezetbarát termékek-hosszabb élet-jobb egészség.

Az 5. és 6. osztály természettudomány és természetismeret , a 7., 8. osztály biológia tantárgyból az ökológiai lábnyom problémakörével kapcsolatos ismereteit bővítette ki és  készített a témához kapcsolódó plakátokat.

Az ökológiai lábnyomról szóló szöveg megismerése után, ehhez kapcsolódó feladatokat  Redmentán oldottak meg tanulóink, magyar nyelv tantárgyhoz kapcsolódóan.

Technika tantárgyból két feladat közül választhattak a gyerekek az újrahasznosításhoz kapcsolódóan. Vagy olyan tárgyakat kellett otthon keresni, amiket nem az eredeti célnak megfelelően használnak, vagy készíthettek saját maguk is haszontalannak tűnő anyagokból, tárgyakból praktikus tárgyakat.

Testnevelésből azt a feladatot kapták a tanulók, hogy kiránduljanak a közeli erdőben, figyeljék meg az erdő életét, és készítsenek fotókat.

Vizuális kultúra keretében megnéztek két videót a megújuló energiaforrásokról és az energiatakarékosság fontosságáról. Majd ehhez kapcsolódóan a megújuló energiaforrások népszerűsítését szolgáló plakátot készíthettek.

Matematika-fizika tantárgyból szorgalmi feladatként Redmentán a fenntarthatósággal kapcsolatos szöveges feladatokat oldhattak meg felsős tanulóink.

A témahét lezárásaként egy rövidke video megnézése után egy –  a videohoz kapcsolódó – tesztet kellett kitöltenie a vállalkozó kedvű tanulóknak.

A feladatok megoldásáért az adott tantárgyból a teljesítménynek megfelelő érdemjegyet kaptak a tanulók. A tanulók dönthettek róla, hogy beírásra kerüljön-e az érdemjegy.